Întreruperi de energie electrică la Nisporeni. Lista localităților care rămân mâine fără curent electric

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni 21 ianuiarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Nisporeni:str.Alexandru cel Bun, Alexandru Lăpuşneanu, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Constantin Stamati, Haiducilor, Ioan Vodă, Livezilor, Livezilor str-la, Maguri, Sfinti Voievozi, Suveranităţii, Zubcu-Codreanu Nic. - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.s.Drojdieni, s.Şişcani - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Chişinău, sectorul Buiucani:str.Doina şi Ion Aldea-Teodorovici 18/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric str.Sucevița 16 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:str.M.Sadoveanu, 27 August, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Chişinău, sectorul Buiucani, com.Ghidighici: str.Alba Iulia, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Catalan, Cazacului, Columna, Columna str-la, Costin V.Str., Dacia, Drumul Bicului, Florilor, Ghidighici sat, Ghioceilor, Graurilor, Grigore Ureche, Independenţei, Liviu Deleanu, Maria Drăgan, Mărţişor, Merilor, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mioriţa, Moldoviţa, Nucarilor, Persicilor, Podişul, Radiacului, Rediul Cazacului, Renaşterii, Sfatul Ţării, Şerban, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Tricolorului, Vălicica Omului, Veronica Micle - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
Chişinău, sectorul Centru:str.C.Negruzzi 7, Gării 1, Petricani 86, Ion Vasilenco 32A, 38 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Sihastului 79A, 42, 9003, 9990, Sfîntul Ștefan 21, 23, 43 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:str.Aleea Verde, Bujorilor, Bujorilor 1 str-la, Bujorilor 3 str-la, Bujorilor 5 str-la, Busuiocului, Busuiocului 1 str-la, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Codru, Colinei 1 str-la, Colinei 2 str-la, Costiujeni, Livădarilor, Otradnii 1 str-la, Otradnii 2 str-la, Padurilor, Padurilor 1 str-la, Pădurilor 1 str-la, Plaiului 1 str-la, Pomicultorilor, Pomicultorilor 1 str-la, Pomicultorilor 2 str-la, Pomicultorilor 3 str-la, Pomicultorilor 4 str-la, Pomicultorilor 5 str-la, Pomiculturilor 6 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal str-la, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la, Schinoasei Deal 3 str-la, Sf.Maria, Sf.Martiri Brîncovineni, Sf.Ştefan, Sihastrului, Sihastrului 1 str-la, Sihastrului 2 str-la, Sihastrului 4 str-la, Sitarului 3 str-la, Viticultorilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:str.Livezilor, M.Frunze, T.Bubuiog - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Chişinău, sectorul Rîşcani:str.Calea Basarabiei 5, 8, 10, Calea Moșilor 9, 17, 38, 40, str-la Bolbocica 6, 7-9, 9A, Calea Orheiului 3, 10-28, 11-35, 107, Carierei 18, 30-50, 43-79, str-la 1 carierei 1, 2A, 3-13, 2-10, 16, 16A, 25A, 33, 24, str-la 2 Carierei 2-10, 7, 15-21, 16, 24, 30, Cărăușilor 4, Circului 50, Cornești 7A, Doina 2, 4, 4A, 6, 7, 7A, 13, 15A, 167A, Dubăsari 1B, 2, 6, 10, 3, 3A, str-la 1 Pitrăriei 30, 37, str-la 2 Pietrăriei 19, 23, 26A, 26, 34, 35, str-la Pietrăriei 39, 49D, Podgorenilor 4, 6, 7A, Visterniceni 18, 26-28, 42-68 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
Anenii Noi:s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Chetrosu - parţial în intervalul de timp între 11:40 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
Cahul:s.Colibaşi: str.Octombrie, 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bez Uliţ, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Pobedî, Prietenia, Prietenie, Prut, Prutului, Recea, Serghei Lazo, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
Cantemir:s.Coștangalia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Comrat (UTA Găgăuzia):or.Ceadîr-Lunga: str.Cecanova, Jeleabov, Lenin, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Lomonosov, Proezdnaia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Avdarma: str.Calinin, Gh.Jukovski, Miciurin, Ogorodnaia, Sovetscaia, Timoșenko - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Beșalma: str.Colhoznaia - parțial în intervalul de timp între 11:00 – 12:30, pentru conectarea noului consumator
s.Chirsova: str. 28 Iunie
- parțial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru conectarea noului consumator
s.Gaidar: str.Colhoznaia -
 parțial în intervalul de timp între 11:30 – 13:00, pentru conectarea noului consumator
Călăraşi:s.Pitușca - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Căuşeni:or.Căinari: str.Căinari, Leonidov, Libertăţii 2 str-la, Padurilor, Păcii 1 str-la, Ştefan Vodă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Cimişlia:str.Mircea cel Bătrîn, P.Zadnipru - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Criuleni:s.Hîrtopul Mic - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
Hînceşti:s.Calmațui - parţial în intervalul de timp între 09:50 - 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărata Galbenă: str.Boris Glavan, Criucova, Grădinilor, Grigore Cotovschi, Hînceşti, Ion Soltîs, Matrosov, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mihail Sadoveanu, Nikolai Vatutin, Octeabriscaea, Ogorodnaea, Sfîntul Gheorghe, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
Ialoveni:s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Leova: s.Ceadîr - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
Orhei: str. 31 August, Călărași, N.M.Spătaru - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Pelivan - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tîrzieni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
Străşeni: s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Găleşti, s.Găleştii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Ştefan Vodă: str.Alexandru cel Bun, B.Glavan, D.Cantemir - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cioburciu: str. 1 Mai, Chirov, Ceapaev, lenin, Lomachina, M.Goriki, M.Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crocmaz: str.Chirov, Lenin, Mira, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Olănești: str.I.Creangă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Răscăieţii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
Taraclia: s.Tvardița: str.Ciapaev - parțial în intervalul de timp între 14:30 – 15:30, pentru conectarea noului consumato
Teleneşti: str. 31 August, 8 Martie, Dacia, Plopilor, Sportivă - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
albasat
Dacă observați o eroare, evidențiați textul dorit și apăsați pe Ctrl + Enter pentru a o raporta editorului
55 reviews în februarie
Vă recomand
Nimeni nu a recomandat încă

Comentarii

Comments are designed to communicate and discuss the features of an enterprise or event, as well as to find out the interesting questions on it.

Politică
Votarea în cadrul scrutinelor electorale desfășurate în Republica Moldova se efectuează în baza buletinului de identitate al cetățeanului Republicii Moldova, cu fișa de însoțire care confirmă domiciliul sau reședința alegătorului pe teritoriul secției de votare.Un alt act în baza căruia moldovenii pot să-și exprime dreptul la vot este buletinul de identitate provizoriu (formularul nr.9) cu mențiunile privind cetățenia Republicii Moldova și domiciliul titul...
Sănătate
Patru bărbați și trei femei, cu vârste cuprinse între 32 și 69 de ani, au murit din cauza complicațiilor cauzate de gripă, în săptămâna 4-10 februarie. Victimele sunt din Chișinău, Ungheni, Taraclia, Strășeni, Briceni, Hâncești și Edineț și nu erau vaccinate împotriva gripei sezoniere. De la 1 octombrie, numărul deceselor asociate gripei a ajuns la 20 de cazuri, transmite IPN.Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale informează că între 4 și 10 fe...
Diverse
Ediția de anul acesta a expoziției Fabricat în Moldova, desfășurată în perioada 30 ianuarie-3 februarie, a înregistrat un număr record de vizitatori – peste 53 de mii, în comparație cu edițiile precedente când numărul nu depășea 50 de mii. De asemenea, în cadrul evenimentului au fost semnate în jur de 60 de memorandumuri de înțelegere pentru produsele și serviciile prestate de companiile moldovenești. Informațiile au fost prezentate marți, 12 februarie, la...